Sanatla Dolu Bir 2022 Yılı Dileriz

Artopol Sanat Galerisi olarak harika bir yeni yıl geçirmenizi dileriz... Umarız pandemi ile birlikte sıkıntılı günler yaşadığımız seneleri geride bırakabilir ve sağlıklı, daha mutlu günlere hep beraber ulaşabiliriz.

2022 Sanat Yılı Olsun

Sanat insanın ruhunu okşayan, dar kalıplardan kurtulmasını sağlayan, bakış açısını genişlettikçe doğaya, insanlara, tüm canlılara daha uyumlu yaşamasını sağlayan ve insana mutluluk getiren çok önemli bir oluşumdur. Ressamlar, heykeltraşlar, müzisyenler, tiyatro oyuncuları, sanatın herhangi bir dalına ufak da olsa hayatında yer veren insanların her biri sanatın gelişmesine katkıda bulunmuş oldukça önemli kişilerdir. Toplumsal her türlü gelişim, denge ve olayın zihinde kalması, yenilikçi olabilmesi ve kendisini sürekli geliştirebilmesi için, sanatın o ülkede ilgi çekici, ulaşılabilir ve yayılmış olması oldukça önemlidir.

Bir sanat galerisi olarak resim, heykel gibi sanatların gelişmesi, toplumun her kesimine ulaşabilmesi için 2019 yılından bu yana sürekli, durmadan çalıştığımızı söyleyebiliriz. İstanbul merkezli fiziki sanat galerimiz ile İstanbul'da yaşayanlara ve İstanbul'u ziyaret edenlere ulaşabilirken, web sitemiz üzerinden 7/24 tüm Türkiye'ye ulaşmaya çalışmaktayız. Özellikle web sitemizin tüm sanat severlere ulaşması için 2021 yılında ciddi çalışmalar sürdürdüğümüzü ve halen yatırımlarımızı geliştirmek adına çalıştığımızı da bilmenizi isteriz.

Sanatla Dolu 2022

2022 yılında da aynı azim ve keyifle çalışmalarımızı sürdürerek, sanata ve sanatçıya destek olma hedefimizi geliştireceğiz. Türkiye'deki insanların da sanat ve sanatçıya daha fazla ilgi duyduğu, onları destekledikleri bir yeni yılın gelmesini dileriz. Artopol ailesi olarak sanat ve sanatçıya olan desteklerimiz 2022 yılıyla birlikte artarak devam edecektir.

2021 Yılında Tüm Türkiye'ye Ulaştık

Web sitemiz ile İstanbul'un dışına çıkarak ve 81 ilimize ulaşarak bünyemizde bulunan sanatçıların eserlerini tüm Türkiye'ye gösterebildik. Yoğun ilgi gören eserlerimiz ile ilgili binlerce soru aldık ve hepsini tek tek, özenle cevaplamaya çalıştık. Hem sanatın ulaşılabilir olması, hem de değerli sanatçılarımızın eserlerinin tüm sanatseverler tarafından erilişilebilir olmasına özen gösterdik ve bu konuda oldukça olumlu geri dönüşler aldık. Sanat toplum içindir anlayışından yola çıkarak sanata ilgi duyan herkesin, bu konuda herhangi bir çekince yaşamadan bizlere kolaylıkla ulaşabilmesini sağladık. Hem sanatçılarımızı hem de sanatseverlerimizi her koşulda destekledik ve daha da ulaşılabilir olmak adına tüm platformlarda yerimizi aldık. Çeşitli fuar ve organizasyonlarda sadece yer almakla kalmayıp sosyal medya üzerinden de ulaştığımız sanatsever dostlarımızla yakın bir bağ kurduk. Bu bağın bir getirisi olarak da bir sanatseverin bilgi edinme tutkusuna hiç bir zaman kayıtsız kalamadık ve sanat aşkını her zaman destekledik.

Web sitemizi gezerken bilgi almak ve hakkında daha çok şey öğrenmek istediğiniz bir sanat eserimiz ya da sanatçımız olursa bize her zaman ulaşabilir ve aklınıza takılan tüm detaylar hakkında şeffaf bir bilgi alacağınızdan emin olabilirsiniz. Sanat danışmanlarımız tüm sorularınızı özenle ve keyifle cevaplamak üzere beklemekteler.

Sanatta Yenilikler

2020 yılından itibaren özellikle pandemi süreci ile birlikte online oluşumun büyümesi, her sektörde köklü değişiklikleri zorunlu kıldığı gibi sanat alanında da birçok yeniliği beraberinde getirdi. Online sanat galerilerinin artması sanat severlerin 7/24 fiziki konumlarını gözetmeksizin sanat eserlerine ulaşmasını sağladı. Daha önceleri büyük şehirlerde yaşayan sanatseverler daha avantajlı iken ve eserlere ulaşımı ile bilgi edinmesi çok daha kolay iken, online sanat galerilerinin artması ile birlikte sanata ilgisi olan ancak konumu itibariyle maalesef bundan mahrum kalan sanatseverler de aynı avantaja sahip olmaya başladı. Böylelikle sanat eserleri daha geniş kitlelere ulaştı ve sanata olan ilgi ciddi bir oranda artış gösterdi. Sanatın ulaşılabilir olması avantajı sadece sanatseverler için değil, aynı zamanda sanatçıların da eserlerini daha geniş kitlelere duyurabilmesini ve eserlerin hikayelerinin yaygınlaşabilmesini sağladı.

Online oluşumların bu kadar ön plana çıkması ve değerli hale gelmesi sanat dünyasında yeni bir alan ortaya çıkardı: NFT. Non-fungible token (değiştirilemez jeton) dijital bir tescil şeklidir, bir sanat biçimi değildir. Fakat sanata sanal ortamda dolaşım imkânı vermesi ve çağdaş sanatın yeniliklere açık tutumu, NFT’nin sanatla eş olarak algılanmasına neden oldu. Pek çok sanatçı mevcut eserleri üzerinden NFT yaratmaya başladığı gibi, pek çok sanatçı da ilk eserlerini NFT olarak ortaya çıkardı. Dünya çapında oldukça ilgi gören NFT’ler sayesinde pek çok insan ilk sanat eserlerine kavuştu ya da koleksiyonerler eser hacimlerine yenilerini kattı. NFT aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri üzerinden de katkılar sağlayarak bu yöndeki eğilimin artışına da ön ayak oldu diyebiliriz.

Nedir Bu NFT? başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.

Ayrıca NFT kategorimizdeki eserlere de göz atabilirsiniz. 

2021 Yılında Katıldığımız Sanat Etkinlikleri

2021 yılında IAAF İstanbul Sanat ve Antika Fuarı'na ve Contemporary İstanbul'a katıldık. Bu katılımlarımız sayesinde değerli sanatsever dostlar edindik ve pek çok sanatçımızın eserlerinin daha geniş kitlelere duyurulabilmesinin önünü açmış olduk. Oldukça keyifli geçen etkinlikler ile ilgili şu yazılarımızdan daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz:

Artopol Sanat Galerisi IAAF İstanbul’da

Contemporary İstanbul 2021

Mutlu Yıllar

2022 yılının herkesin sanatla daha çok iç içe olduğu, sanatın her alanında olamasa bile ilgisini çeken bir alanında tutku sahibi olduğu, kendisini sanatın içerisinde bulduğu ve bu sayede ruhsal üretiminde en yüksek safhada olduğu nice yılların bir başlangıcı olmasını temenni eder ve herkese çok güzel, mutlu ve sağlıklı bir 2022 yılı dileriz.