Yiğit Yazıcı

Yiğit Yazıcı, 1969’da Bursa’da doğdu, 1984’te İstanbul’a taşındı. 1992’de Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu ve kendi atölyesinde çalışmalarına başladı. Aynı sene ilk uluslararası sergisi olan "New York-İstanbul "’u AKM’de açtı. 1995’te ilk solo sergisini Maya Galeri’de gerçekleştirdi. Birçok sergi ve fuarda yer aldı. 2019’da Gamma Art Galery ile Art Miami’ye katıldı Eserleri ulusal ve uluslararası koleksiyonlarda yer almaktadır. Yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’da sürdürmekte 1998 yılında "Shoe Wardrobes” sergisindeki fonksiyonel eserleri özellikle dikkat çekmiştir.

Sorular ve cevaplar, Yiğit Yazıcı için ilham kaynağına dönüşen, zihni ve ruhu besleyen, hayal etmeye iten güçteler. Bu güçler, onun sanata yaklaşımını da etkiliyor. Çeşitli mottolarla, renk ve desen zenginliğiyle, doğal olanın insan üretimiyle birleşmesiyle bir temsil sunuyor.

"Doğadaki mükemmellik, yasamdaki heyecan, var olan her şeyin içindeki engin zeka, kendimi anlama yolunda bana rehberlik eden resim... Yasama adim attığımız ilk an ve belki de belli olan bütün hayat senaryomuz, basit bir sorunun egemenliğinde sürer. Niye varız...! Bu sorunun yarattığı bilinmezlik ve ortaya çıkarttığı fantazi dünyamız, bizi yaratıcı olmaya iter. Soruların varlığı ve cevapların yokluğunda, hayatın mucizesini gören, çelişkiler yumağında denge bulan insan mutlu olmayı seçer. Mutluluk bir Secimdir.”

Yazıcı’nın sanat üretiminde değişim de var değişmeyen de… Örneğin eskiz defterleri onun hem günlük hayatının hem de çalışmalarının birer parçası olarak yılların vazgeçilmez öğesi kimliğine erişiyor. Diğer yandan da hayatın kendisi gibi sanatçının dönemleri de değişiyor. Farklı alanlarda yaptığı çalışmalarla da yeni sanat konseptleri oluşturuyor.

Yiğit Yazıcı Sandalyeler
Sandalyeler
93x200x58 cm
90,000 ₺+KDV
Yiğit Yazıcı Essence Serisi R0122
18,000 ₺+KDV
Yiğit Yazıcı Essence Serisi 1
18,000 ₺+KDV