Gülcan Karadağ: Sanatta 40.Yıl

08 Haziran 2022 / 11:06
blog

Artopol Art Gallery 20 Nisan -30 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Gülcan Karadağ: Sanatta 40. Yıl sergisinde, sanatçının farklı dönemlerinden farklı serilerine ait en çarpıcı eserlerinden oluşan özel bir seçkiyi izleyici ile buluşturuyor.

Sergide, öncelikle hayal gücünün derinliğinin ve bilinmezliğinin, mistisizmle harmanlanmasına ve bir sanat eserine dönüşmesine tanıklık edeceğiz.

Tarih bir devinim halindedir. Haliyle düşünce tarihi de bu devinimin farklılıklar içerisinde yansımasıdır. Gülcan Karadağ eserlerinde konu olarak en eski uygarlıklardan beri süregelen bu düşünce tarihini gizem ve estetik ile buluşturuyor.

Sanatçı, gerçeklik ve boyut etkisi verdiği eserlerinde, yumuşak tonlamalarıyla sfumato tekniğini uygular. Bu teknik tonların birbiri içerisinde kaybolup ipeksi yumuşak bir görüntü sağlamasıdır. Sergimizde Karadağ’ın son dönem serisi olan ormanlar odak noktası olacaktır. Yaşam veren doğa, ormanın ahenginde devamlılık kazanır. Toprak ise onun beşiği ve yaratıcılığıdır. Sanatçı topraksa, orman ise sanatçının başyapıtıdır!

Gülcan Karadağ’ın Sanatta 40.Yıl kişisel sergisini, 20- 30 Nisan 2022 tarihleri arasında 10:00 – 22:00 saatlerinde 42 Maslak’ta yer alan Artopol Art Gallery’de ziyaret edebilirsiniz.

Sergideki Eserler İçin Tıklayınız