5+1 NEDEN ARTOPOL?: NUSRET

22 Haziran 2024 / 17:43
blog

5+1 NEDEN ARTOPOL?: NUSRET 

1) Neden sanat?

 

Sanat, kişisel ve toplumsal deneyimleri, bireysel ve kolektif hafızayı araştırmak ve bu süreçte yeni anlamlar ve perspektifler yaratmaktır. Sanat, hem kendime hem de izleyiciye dair yeni keşifler yapma imkânı sunar.

2) Sanatınızı 5 kelime ile nasıl tanımlarsınız? 

İnovatif, duygusal, dijital, interaktif, felsefi.

3) Eserleriniz konuşsaydı izleyicisine ne söylerdi?

Sana sunduğum görsel dil, seni düşünmeye, sorgulamaya ve yeni perspektifler kazanmaya teşvik etmek için burada. Beni izlerken, kendi içsel yolculuğuna çık; çünkü sanat, en derin anlamını bu yolculuklarda bulur.

4) Sanat yaşantınızda unutamadığınız bir anınız var mı?

İlk sergimde, eserlerimi hazırlarken yaşadığım bir an, çok özeldi. Sergi hazırlık aşamasında ziyaretçinin tepkisini gözlemleme şansım oldu. Ziyaretçi, eserin karşısında uzun süre durup inceledi, ardından eserin etkileşimli kısmını keşfetmeye başladı. O an gözlerinde beliren şaşkınlık ve hayranlık ifadesi, benim için tarif edilemez bir mutluluk kaynağıydı.

5) Size garip gelen takıntılarınız var mı, bu sanatınıza yansıyor mu?

Bazı takıntılarım sanatımı önemli ölçüde etkiliyor. Belirli renk ve şekil uyumuna olan saplantım, eserlerimde sıkça görülür. Her şeyin mükemmel dengede olmasını istemem, kompozisyonlarımda belirgin bir düzen yaratır.

+1 Neden Artopol?

Artopol'ü tercih etmemin birçok nedeni var. Öncelikle, Artopol’ün sanata bakış açısı benim vizyonumla tamamen örtüşüyor. Artopol, çağdaş sanat galerilerinin öncülerinden biri olarak, yenilikçi ve yaratıcı projelere kapı açıyor. Dijital teknolojiler ve geleneksel sanat formlarını birleştiren çalışmalarım, galerinin vizyonu ile mükemmel bir uyum içinde.