Esra Yıldırım

1984 yılında Bursa’da doğan Esra Yıldırım, 2006 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş öğretmenliğinden mezun oldu. 2015 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini, 2020 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde doktora programını tamamladı. Kültürün parçası olan nesnelere denk gelebileceğiniz serilerinde sanatçı, kendi dünyasının kapılarını aralıyor.

Esra Yıldırım, çalışmalarında kendini konu ediyor ve bunu yaparken de geçmişe gidiyor. Dünü ile hesaplaşıyor, bireyselliği yıkıp motiflerin içinden çıkan saydam figürlerle "biz" i işaret ediyor. Kültürün parçası olan nesnelere denk gelebileceğiniz serilerinde sanatçı, kendi dünyasının kapılarını aralıyor. Esra Yıldırım akademik eğitimden gelen bir ressam… Fakat o daha en baştan kişisel sanatının peşinden gidip, temel eğitimden edindiği bilgileri kendi yolunu bulmayı tercih ediyor.

Yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli sergi, kongre ve sempozyumlara katıldı. Çeşitli müze ve koleksiyonlarda eserleri bulunan Yıldırım, İstanbul Başakşehir Güzel Sanatlar Lisesi’nde resim öğretmeni olarak görev yapmaktadır ve çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir.

Esra Yıldırım Love or Go
Love or Go
150x110 cm
30,000 ₺+KDV
Esra Yıldırım Duvak ve Kanaviçe I
10,000 ₺+KDV
Esra Yıldırım Duvak ve Kanaviçe II
10,000 ₺+KDV
Esra Yıldırım Mavi Kilimli Kız
Mavi Kilimli Kız
75x75 cm (Çerçevesiz), 80x80 cm (Çerçeveli)
10,000 ₺+KDV
Esra Yıldırım Turning Point
Turning Point
130x180 cm
30,000 ₺+KDV