Ali Düzenli

Ali Düzenli, Hollanda'nın Lahey kentinde doğdu, burada yaşadı, okudu ve hayatının çoğu döneminde burada çalıştı. Orta öğreniminin bir parçası olarak Uluslararası Bakalorya Diplomasını aldığı Lahey Uluslararası Okulu'na katıldı. Lisans programı - Endüstriyel Tasarım ile çalışmalarına devam etti. Eindhoven Teknoloji Üniversitesi'nde (BSc) Mühendislik ve ardından Yüksek Lisans programı - Delft Teknoloji Üniversitesi'nde Etkileşim için Tasarım (MSc). Sonrasında Mezun olan Düzenli, bir teknoloji şirketinde tam zamanlı Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı olarak çalışmaya başladı. Amsterdam, Hollanda merkezli şirket. Ali, insanın yozlaşması etrafında kompozisyonlar oluşturmaktadır. Hollandalı / Türk sanatçı şiddet, sapıklık ve toplumun yozlaşması gibi temaları araştırıyor. Ali'nin işi, distopik ortamlardaki kirli figürlerden ve sorunlu zihinlerden oluşur. İnsan yapımı yapıların katmanlarının ardında kendi kaderine terk edilmiş unutulmuş kentsel sahneler ile şehrin ihtişam içinde gelişen ve gelişen gösterişli bölümleri arasındaki zıtlıktan ilham alıyor. Bu keskin karşıtlığın insan durumu üzerindeki etkilerini renkli bir şekilde tasvir ediyor. Ali tipik olarak çalışmalarını kağıt ve tuval üzerine grafit veya renkli kurşun kalem, tükenmez kalem ve akrilik kullanarak oluşturur.

 

Ali Düzenli


He was born in The Hague, The Netherlands where he lived, studied, and worked for most of his life.
He attended the International School of The Hague where he attained the International Baccalaureate Diploma as part of his secondary education.
He continued his studies with a Bachelor program - Industrial Design
Engineering at Eindhoven University of Technology (BSc) followed by a Master
program - Design for Interaction (MSc) at the Delft University of Technology. After
graduating, Düzenli started working as a full-time User Experience Designer at a tech
company based in Amsterdam, The Netherlands.
Ali creates compositions around the degeneration of man. The Dutch / Turkish artist explores themes like violence, perversity, and corruption of society.
Ali’s work consists of grimy figures and troubled minds in dystopian settings. He finds inspiration in the contrast between forgotten urban scenes left to their own fate behind layers of man-made structures and the opulent parts of the city flourishing and thriving in glory. He colorfully depicts the effects of this stark contrast on the human condition.
Ali typically creates his work using graphite or color pencil, ballpoint pen, and acrylic on paper and canvas.

Ali Düzenli Graduation
Graduation
35x50 cm (Çerçevesiz) 50,5x66 (Çerçeveli)
Fiyat Sorunuz