Selman Uzun En Yeniler

Selman Uzun’un eserleri de ilk bakışta fotoğraf etkisi yaratır ama detaylı incelendiğinde boyanın plastik değerleri görülebilir. Karadeniz Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel Sanatlar Öğretmenliği Bölümünden onur derecesiyle mezun olan sanatçı, Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği’nde başkan yardımcılığı yapmaktadır.

Gerçekçilik sanata dair ilk değerlendirmelerden ve kabullerdendir. Fakat yüzyıllar içerisindeki değişimler yenilerini beraberinde getirir. Gerçekçilik irdelenmeye ve sorgulanmaya başlar. Bunda fotoğrafın icadının da payı vardır. Değişimin vazgeçilmez olduğu sanat üretimlerinde ise gerçekçilik farklı yorumlamalarda kendine yer bulur. Selman Uzun’un eserleri de ilk bakışta fotoğraf etkisi yaratır ama detaylı incelendiğinde boyanın plastik değerleri görülebilir.

Uzun, Trabzon’da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel Sanatlar Öğretmenliği Bölümünden onur derecesiyle mezun oldu. Kişisel sergileri dışında birçok karma sergiye katıldı. Yurt dışında özel koleksiyonlarda eserleri bulunan Uzun, resim ve fotoğraf dalında ödül aldı. Sanatçı, Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği’nde başkan yardımcılığı yapmaktadır.

Selman Uzun Arı Kuşu
Arı Kuşu
100x100 cm
11,000 ₺+KDV
Selman Uzun Sislerin Ötesi Sakalar
11,000 ₺+KDV